Wyróżnienie w VI Podkarpackim Konkursie: „Witryna Internetowa Mojej Szkoły”

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
INSTRUKCJA PIERWSZEGO LOGOWANIA DO UONET+


Witryna internetowa mojej szkoły-  konkurs

PARTNERZY

GMINA LEŻAJSK


Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej


Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa
KALENDARIUM

Corocznie Zespół Szkół w Piskorowicach jest organizatorem kilku imprez o charakterze sportowym, intelektualnym a także zabawowym.
Te wydarzenia to także okazja by w gronie uczniów innych szkół spotkać się, uczestniczyć razem w zabawie i konkurencjach sporotowych. To również szansa na bliższe poznanie się.

Ekologiczny Bieg Patrolowy

Bieg Ekologiczny to leśny bieg na orientację. Niemal dwunastokilometrową trasę organizatorzy podzielili na etapy z punktami kontrolnymi i zadaniami dla poszczególnych grup. Bieg ma na celu pogłębianie naszej wiedzy w nie typowy sposób, w tym wypadku poprzez pokonywanie trasy przygotowanej corocznie przez pana Krzysztofa Taraska na terenie pobliskich lasów i łąk. W taki sposób wiedza sama wchodzi nam do głowy a my czujemy się wypoczęci i zdrowi.

4 października 2000r. dyrektor samodzielnego gimnazjum w Piskorowicach p. Barbara Gajewska zorganizowała wraz z nauczycielami wyprawę do mołyńskiego lasu na „Powitanie Jesieni” czyli pierwszy bieg ekologiczny. Bieg nie tylko miał symbolizować powitanie jesieni ale także dobre rozpoczęcie nowego „życia” w nowo powstałym gimnazjum i był ostatnim akcentem Konkursu Ekologicznego Gminy Leżajsk. Pani Barbara Gajewska przygotowała roczny program działań ekologicznych w naszej szkole, który okazał się dobrą promocją szkoły. Pierwszy Bieg Ekologiczny przyczynił się do zdobycia przez naszą szkołę nagrody Wójta Gminy za zajęcie pierwszego miejsca w Konkursie Ekologicznym Gminy Leżajsk. Impreza ta została znakiem rozpoznawczym naszej szkoły. Wszystkie szkoły Gminy Leżajsk chętnie uczestniczą w biegu i świetnie bawią się przy zdobywaniu wiedzy.

» Fotoreportaż z IX Biegu Ekologicznego

Tenis stołowy

Wśród licznych imprez sportowych organizowanych przez naszą szkołę nie mogło zabraknąć tenisa stołowego. Ta dyscyplina to tradycja naszej miejscowości, w której działał amatorski klub tenisa stołowego. Szkoła więc od wielu lat organizuje zawody tenisa stołowego, gdzie na kilkunastu stołach rywalizuje co roku bardzo duża liczba zawodników.
Raz w roku organizowane jest również przez pana Krzysztofa Taraska zawody dla dorosłych, którzy również licznie zgłaszają swoje uczestnictwo i włączają się do rywalizacji.

Zabawa dla rodziców/pracowników ZS

W Piskorowicach od 2004 roku istnieje Uczniowski Klub Sportowy "PISKORZ". Corocznie jest on organizatorem nie tylko imprez sportowych ale również zabawy tanecznej dla rodziców i pracowników Zespołu Szkół w Piskorowicach.
W ten sposób uczniowie chcą wyrazić swoją wdzięczność wszystkim tym, którzy angażują się społecznie w działalność klubu i jak mawiają: "Dorosłym też się coś od życia należy" ;-).

Przygotowała: Agnieszka Palikij (II G)

www.piskorowice.edu.pl © Wszystkie prawa zastrzeżone